Jak používat prachové barvy?

Potravinářská prachová barva je v podobě jemného prášku, kterou lze použít k barvení za sucha i za mokra. Ideální jsou na barvení květů, motýlů a dalších detailů vyrobených z marcipánu či potahovací hmoty. Prachové barvy můžete používat k barvení máslových krémů, bílkových polev, krémy nebo rozehřátou bílou čokoládu.

Práce za sucha

Prachové barvy aplikujte za sucha, např. suchým štětcem, díky kterému pak můžete Váš výtvor krásně vystínovat. Barvit za sucha můžete marcipán či potahovací hmoty. Pokud chcete výrazné barvy, aplikujte je na hmotu těsně po potažení. Naopak, pokud chcete jemné barvy výrobků, aplikujte na téměř zaschlé potahovací hmoty a marcipán.

Existují i prachové barvy s leskem, které pak dodají výrobkům zajímavý vzhled. Lesk můžete na klasické prachové barvy aplikovat i dodatečně, pomocí potravinářského lesku ve spreji.

Práce za mokra

S prachovými barvami lze pracovat za mokra, přidáním - naředěním - kapkou alkoholu do barvy. Čím více kapek, tím je barva světlejší. S takto namíchanou barvou se maluje podobně třeba jako s vodovkami, které známe ze školy. Malovat už pak můžete pomocí štětce, párátka či jiných pomůcek.

Pokud potřebujete, aby barva dobře kryla, přidejte ještě pár kapek běloby Wilton.


Napište nám, jak používáte prachové barvy Vy?Facebook - Cukrářské potřeby Soběslav
Zavřít

 

 

 

Tyto webové stránky slouží jako katalog zboží.

Objednané zboží je možné vyzvednout pouze v kamenné prodejně Cukrářských potřeb Beruška, v Soběslavi nebo Jindřichově Hradci.

Jindřichův Hradec - otevírací doba:
předvánoční otevírací doba: říjen - prosinec
út, čt, pá - 10 - 17 hodin

běžná otevírací doba od ledna 2018:
út, čt - 10 - 17:00 hodin
(po 17 hodin možno zajet autem před prodejnu a vyzvednout si zboží)

 

NAVŠTIVTE NÁŠ NOVÝ E-SHOP
www.dekoracenadort.cz

Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím